Home

Limity na Instagramie
2023

Limity na Instagramie  

Jeśli zamierzasz chronić swój profil na Instagramie, pamiętaj o zasadach platformy. Na przykład istnieją pewne limity polubień, komentarzy i subskrypcji na dzień i godzinę. Ich przekroczenie jest możliwe, ale skutkuje ograniczeniem twoich działań. Istnieją również limity, których przekroczenie jest technicznie niemożliwe, ale należy ich nie używać, aby móc korzystać z aplikacji.

Dlaczego Instagram wprowadza ograniczenia?

Instagram ma ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie. Wielu z nich codziennie przesyła nowe zdjęcia i filmy. Statystycznie strona otrzymuje ponad 500 milionów Stories dziennie. Będąc tak przepełnioną społecznością, Instagram musi ograniczać swoich użytkowników w zakresie ich codziennej aktywności. Jeśli tak się nie stanie, nieuchronnie pogrąży się w chaosie.

W tych mediach społecznościowych jest wiele firm. Starają się jak najlepiej promować różne towary i usługi, zdobywać nowych subskrybentów i zwiększać przychody. Jak każda platforma z narzędziami sprzedażowymi, Instagram wymaga określonych regulacji i ograniczeń, aby mógł działać jak dobrze naoliwiona maszyna, bez przerw i oszustw. Właściciele kont muszą pomóc witrynie osiągnąć ten cel.

Co się stanie, gdy osiągniesz limity na Instagramie?

Dotarcie do niektórych limitów powoduje ograniczenie Twoich działań na Instagramie, a nawet zablokowanie konta. Gdy tak się stanie, otrzymasz wiadomość z aplikacji: Spróbuj ponownie później. Ograniczamy częstotliwość wykonywania pewnych czynności na Instagramie, aby chronić naszą społeczność.

Na szczęście konta rzadko są blokowane na dłużej niż 24 godziny. Po tym czasie zwolnij. Zastanów się nad treścią, którą udostępniasz, sprawdź swoje komentarze i oczywiście nie nadużywaj polubień i tagów.

Możesz również zostać zbanowany w cieniu, jeśli nie przestrzegasz limitów na Instagramie. Twoje konto nie zostanie ograniczone. Nie otrzymasz żadnego powiadomienia ani ostrzeżenia. Ale zobaczysz, jak spadają twoje zasięgi.

Limity aktywności na Instagramie

Przejdźmy przez najczęściej zadawane limity Instagrama. Nie ma dokładnych liczb. Serwis nie udostępnia tych danych, a użytkownicy podają różne liczby. Dlatego odpowiedź jest skomplikowana.

Nie możemy też podać dokładnych liczb dotyczących bezpiecznych limitów aktywności na Instagramie. Ale wyjaśnimy, jak można je rozgryźć i podamy bezpieczne odstępy.

Czynniki, które określają limity Instagrama

Rozważ następujące podstawowe czynniki, które wpływają na limity Instagrama.

Aktywność konta

Platforma musi mieć entuzjastycznych użytkowników z dużą ilością wysokiej jakości treści. Dlatego im bardziej jesteś aktywny na Instagramie, tym wyższe są Twoje limity aktywności.

Jeśli otwierasz Instagram kilka razy dziennie, rozmawiasz ze znajomymi, udostępniasz nowe posty i komentujesz historie innych użytkowników, sieć z pewnością pozwala na więcej. Oczywiście pod warunkiem, że nie wykorzystasz go niewłaściwie.

Wiek Twojego konta

Zgodnie z polityką Instagrama każdy profil, który został utworzony ponad trzy miesiące temu, jest uważany za stary. Limity polubień, komentarzy, obserwowania/przestrzegania ustawione dla takich kont są wyższe.

Jest to całkiem rozsądne, ponieważ ten czas wystarczy, aby dodać dużo postów, zdobyć obserwujących, komentarze i polubienia. Ale kiedy na dwudniowej stronie pojawiają się setki zdjęć lub filmów, wygląda to podejrzanie. A algorytmy platformy zwracają szczególną uwagę na taką aktywność.

Liczba obserwujących

Ten czynnik limitujący Instagrama prawdopodobnie wywodzi się z dwóch poprzednich. Im starszy jest Twój profil i im częściej go używasz, tym większa jest liczba Twoich znajomych na Insta. A użytkownicy z większą liczbą obserwujących mogą wykonywać więcej czynności w aplikacji.

Inaczej jest, jeśli Twoja strona na Instagramie ma zaledwie kilka tygodni, ale subskrybujesz już tysiące użytkowników. Wydaje się to dziwne, a sieć usunie twoją stronę jako bota.

Zaangażowanie konta

Limity na Instagramie dla Twojego konkretnego konta są oparte na Twojej średniej aktywności. Jeśli zazwyczaj lubisz setki postów, zostaw codziennie sto komentarzy, to nie jest to powód do banowania. Ale jeśli rzadko lubisz posty, a potem nagle zaczynasz lubić każdy, który widzisz w kanale, istnieje ryzyko.

Jest to podstawowe kryterium, które odzwierciedla Twoją aktywność w aplikacji Instagram przez pewien okres. Twoje zaangażowanie jest obliczane na podstawie wielu czynników, ale najistotniejsze z nich to polubienia, komentarze, udostępnienia i zapisy. Innymi słowy, jeśli aktywnie wchodzisz w interakcję z innymi ludźmi na Instagramie, Twoje zaangażowanie jest wysokie.

Przejdźmy teraz do liczb i zobaczmy, jaką aktywność Instagram uważa za normalną i nie ograniczy Twojego konta.

Limity polubień na Instagramie

Użytkownicy Instagrama mogą polubić maksymalnie 1000 postów dziennie. Ta liczba jest średnia: niektóre konta są blokowane po 700 polubieniach, podczas gdy inne mają większą swobodę w tym zakresie.

Jeśli Twoja strona na Instagramie jest stosunkowo nowa i masz

W przypadku niewielu obserwujących, lepiej zatrzymać się na 300-400 polubieniach dziennie, stopniowo zwiększając ten zakres.

Pamiętaj też o limicie polubień na godzinę na Instagramie. Bezpieczna liczba nowych kont to 60. Stare konta z dużą ilością obserwujących mogą polubić nawet 120 postów.

Liczba komentarzy, które możesz pisać na Instagramie, wynosi od 180 do 200 dziennie. Limit ten zależy od wieku Twojego konta. Im dłużej korzystasz z aplikacji, tym więcej możesz komentować.

Pamiętaj, aby stopniowo zwiększać limit, aby uniknąć banowania na Instagramie. Jeśli nie komentujesz często, zacznij od 10 komentarzy dziennie. Zwiększaj liczbę o 5 każdego dnia.

Nie zaleca się publikowania tego samego komentarza raz za razem. Instagram rozróżnia zduplikowane teksty i usuwa je. Nie zaleca się również pozostawiania emotikonów bez nawet kilku słów, również wygląda to na spam. Pamiętaj, że karze to użytkowników, którzy spamują w ten sposób.

Śledź i przestań przestrzegać limitów na Instagramie

Zazwyczaj ludzie mogą subskrybować lub anulować subskrypcję nie więcej niż 200 użytkowników dziennie. Poza tym zaleca się subskrybowanie nie więcej niż 10 użytkowników na godzinę. Przekroczenie tego limitu na Instagramie może powodować problemy.

Jeśli Twoja strona jest stosunkowo nowa, limit obserwowania można zmniejszyć do 150 użytkowników Instagrama każdego dnia.

Co więcej, twoja aktywność polegająca na obserwowaniu musi wyglądać naturalnie. Jeśli sprawisz, że przekroczysz puchar, Instagram może zablokować Twoje konto bez przekroczenia limitu 150-200 kont.

 

Dobrą wiadomością jest to, że liczba użytkowników, którzy zaczynają Cię obserwować na Instagramie, nie jest ograniczona. To dlatego influencerzy w krótkim czasie zdobywają tak imponującą liczbę obserwujących. I nigdy nie są za to blokowane.

Aby chronić swój profil na Instagramie przed wszelkimi zagrożeniami, staraj się unikać spamowania. Oznacza to, że twoja aktywność polegająca na obserwowaniu i nie obserwowaniu nie powinna być agresywna. Staraj się zwiększać ją stopniowo, zaczynając od 50 kont dziennie w pierwszym tygodniu, 100 w drugim i 150 w trzecim.

Limity relacji na Instagramie

Warto zauważyć, że Instagram nie ogranicza swoich użytkowników pod względem liczby nowych Stories. Wręcz przeciwnie, zachęca ich do jak najczęstszego udostępniania wysokiej jakości, unikalnych treści. Dlatego dobrze jest publikować je regularnie, pod warunkiem, że warto się z nimi zapoznać.

Jeśli chodzi o limit czasu na Instagram Stories, każdy z nich trwa maksymalnie 15 sekund. To ograniczenie nie jest wielkim problemem. Jeśli prześlesz dłuższy film, zostanie on automatycznie podzielony na kilka historii. Jeśli prześlesz zdjęcie, stories potrwa 7 sekund.

Jaki jest najlepszy rozmiar i wymiary Stories?

Jedna stories pozostaje na twojej stronie na Instagramie przez 24 godziny. Po osiągnięciu tego limitu czasu trafia do Archiwum. Możesz odzyskać Instagram Stories z archiwum, aby pojawiały się na stronie Twojego profilu przez kolejne 24 godziny.

Limity długości filmów na Instagramie

Teraz znamy ograniczenia Stories, ale co z innymi filmami na Instagramie? Oto maksymalna długość dla:

wideo — 60 minut;

transmisja na żywo — 60 minut;

rolka — 60 sekund.

Bezpośrednie wiadomości na Instagramie

Instagram DM również ma swoje ograniczenia. Bezpieczna strefa to od 50 do 80 nowych czatów dziennie. W przypadku nowych kont ten limit wiadomości może być mniejszy, więc nie spiesz się, aby wysłać SMS-a do wszystkich swoich kontaktów.

Inne limity Instagramie

Istnieją również limity przekroczenia, które nie skutkuje ograniczeniem ani zablokowaniem Twojego konta na Instagramie. Są to ograniczenia techniczne, których nie możesz w żaden sposób przekroczyć. I tutaj mamy dokładne liczby.

Hashtagi

Hashtagi pomagają użytkownikom Instagrama dotrzeć do nowych ludzi i zdobyć więcej polubień. Ale złym pomysłem jest dodawanie ich setek do każdego zdjęcia lub filmu.

Generalnie istnieje limit hashtagów, Instagram dopuszcza maksymalnie 30 hashtagów pod postem. Nie możesz dodać więcej.

Poza tym zalecana liczba tagów jest znacznie mniejsza. To zależy od liczby obserwujących na koncie. 

Tagi i wzmianki

Jeśli lubisz tagować i wspominać osoby w swoich postach, pamiętaj, że liczba tagów jest ograniczona do 20 na post na Instagramie. Jeśli chodzi o wzmianki, ich liczba nie może przekroczyć 10 użytkowników.

Limit wieku

Wiek określasz podczas zakładania konta. Później możesz to zmienić w ustawieniach w dowolnym momencie.

Instagram ogranicza wiek osób korzystających z sieci społecznościowej. Powinieneś mieć co najmniej 13 lat. Jednak w niektórych jurysdykcjach liczba ta może być wyższa.

Użytkownicy mogą zgłaszać konta, z których korzystają dzieci poniżej 13 roku życia. Pomaga to wyegzekwować limit wieku na Instagramie.

Z aplikacji może korzystać dziecko poniżej 13 roku życia. Instagram pozwala na to, jeśli ich kontem zarządza rodzic. Fakt ten musi być podany w biografii.

Limit znaków

Limity znaków na Instagramie zwykle odnoszą się do:

  • Bio. Możesz tam dodać do 150 znaków. Przeczytaj, jak przekazać użytkownikom więcej informacji za pomocą swojej biografii.
  • Post. W opisie posta możesz dodać do 2200 znaków. 125 z nich jest zawsze pokazywanych. Resztę tekstu można zobaczyć po kliknięciu „więcej”.

Limity linków

Instagram ogranicza linki, które udostępniasz na stronach profilów Twoich i innych.

Jest więcej ograniczeń na Instagramie:

Możesz dodać jeden klikalny link do swojej biografii. Użytkownicy wymyślili sposób na obejście tego ograniczenia na Instagramie.

Nie możesz dodawać linków w komentarzach pod postami Twoimi i innych.

Nie możesz dodawać linków do podpisu posta. Przeczytaj o innych sposobach dodawania linków do swoich postów.

Skoncentruj się na grupie docelowej

Zdefiniuj grupę docelową i skup się na niej, unikając wszelkich niepotrzebnych komunikatów i interakcji. Nie marnuj swoich polubień, komentarzy, obserwujących w ramach limitów Instagrama na osoby, które nie są zainteresowane Twoim kontem. Nie przyciąga nowych zaangażowanych obserwujących, ale naraża Cię na ryzyko zbanowania.

Na przykład, jeśli prowadzisz stronę o zdrowym odżywianiu, wchodź w interakcję z osobami zainteresowanymi dietą. Użytkownicy ci lubią i udostępniają posty i historie o zdrowych przepisach, aktywnie omawiają pomysły na odchudzanie w komentarzach i tak dalej.

Rozwijaj się organicznie na Instagramie

Postaraj się, aby Twoje działania marketingowe były jak najbardziej naturalne. Nie daj się ponieść pokusie kupowania obserwujących i polubień. Zamiast tego rozwijaj się organicznie na Instagramie. Będziesz musiał to polubić, komentować i publikować, a tutaj musisz trzymać to w bezpiecznych granicach.

5 najlepszych narzędzi do rozwoju i treści na Instagramie, z których korzystają influencerzy

Powinieneś zachowywać się jak „normalny użytkownik”, aby uniknąć banowania. Oznacza to, że powinieneś oglądać filmy, udostępniać Stories, odwiedzać profile użytkowników itp. Nie zaniedbuj tych działań, nawet jeśli wykraczają poza Twoją strategię marketingową. W razie potrzeby stopniowo zwiększaj ilość swoich codziennych wiadomości, polubień i komentarzy, krok po kroku.

Użyj inteligentnych narzędzi, aby ominąć ograniczenia Instagrama

Możesz ominąć niektóre ograniczenia Instagrama. Następnie możesz zwiększyć swoją aktywność i dodać więcej informacji bez zbanowania. Użyj do tego Taplink. W ten sposób możesz pomóc Ci ulepszyć swoją stronę:

Dodaj więcej informacji w swoim biografii na Instagramie, które mogą zmieścić się do 150 znaków.

Korzystaj z Instagrama mądrze

Ograniczenia i restrykcje na Instagramie nie stanowią problemu w budowaniu marki w mediach społecznościowych, jeśli utrzymujesz rozsądną aktywność. Utrzymuj średnią liczbę polubień, komentarzy, nowych obserwacji każdego dnia, wtedy Twoja aktywność będzie wyglądać naturalnie. Zwiększaj je stopniowo, jeśli potrzebujesz więcej.